بازنگری 2 شرکت‌ بزرگ کشتیرانی درباره ایران بازنگری 2 شرکت‌ بزرگ کشتیرانی درباره ایران

دفتر شرکت ام‌سی‌اس در سوییس روز جمعه اعلام کرد که این شرکت در حال بازنگری کارکرد، خدمات و روابط تجاری خود با ایران است تا ببیند که آیا این موارد با برنامه‌ زمانی آمریکا مطابقت دارد یا خیر.

دو شرکت بزرگ کشتیرانی جهان، مائرسک لاین و ام‌اس‌سی اعلام کردند که پس از اعلام خروج آمریکا از برجام در همکاری خود با ایران بازنگری می‌کنند.

 دفتر شرکت ام‌سی‌اس در سوییس روز جمعه اعلام کرد که این شرکت در حال بازنگری کارکرد، خدمات و روابط تجاری خود با ایران است تا ببیند که آیا این موارد با برنامه‌ زمانی آمریکا مطابقت دارد یا خیر.

یک منبع آگاه در زمینه کشتیرانی اعلام کرد که این شرکت از پیش، دریافت سفارش برای حمل برخی محموله‌ها را متوقف کرده است؛ محموله‌هایی که احتمال می‌رود برنامه تحریم‌های آمریکا بر آنها اثر بگذارد.

شرکت دانمارکی مائرسک لاین نیز جداگانه اعلام کرد که حمل و نقل برخی محموله‌های خاص را که در سیاهه تحریم‌های وزارت خزانه‌داری ایالات‌ متحده قرار دارند متوقف کرده و نمی‌پذیرد.

این شرکت در پیامی آورده است: «حضور ما در ایران محدود است. ما تحولات را زیر نظر داریم تا تأثیر آنها را بر فعالیت‌های خودمان برآورد کنیم.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا در هفته جاری اعلام کرد که تأمین یا انتقال مستقیم و غیرمستقیم گرافیت، فلزات خام یا نیمه‌پرداخت شده‌ از جمله آلومینیوم و فولاد و همچنین ذغال‌‌سنگ و نرم‌افزارهای هماهنگ‌کننده فرآیند‌های صنعتی را مشمول تحریم قرار خواهد داد.

کلیه خدمات بنادر و کشتیرانی ایران و به ویژه شرکت ترابری دریایی ایران (IRISL) و شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) نیز از چهارم نوامبر / ۱۳ آبان‌ ماه وارد لیست سیاه تحریم‌های ایالات‌ متحده می‌شوند.

از آنجا که هر کشتی پیش از حرکت نیازمند بیمه‌‌های گوناگون است، ایالات‌ متحده تحریم‌های جداگانه‌ای را نیز برای شرکت‌های بیمه‌ای که با کشتیرانی ایران همکاری کنند در نظر گرفته است.


ارتباط با ما

جهت ارایه انتقاد، پیشنهاد و نقطه نظرات خود از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا پیام خود را وارد کنید

عضویت در خبرنامه

با ثبت پست الکترونیکی خود عضو خبرنامه شوید.