بازدید  وزیر صنعت از صنایع غذایی گهر دورود بازدید وزیر صنعت از صنایع غذایی گهر دورود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز از صنایع غذایی گهر دورود بازدید کرد.

محمدرضا صفی خانی در حاشیه بازدید از مجتمع صنایع غذایی گهر در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: این واحد یکی از مجموع واحدهای راکدی بود که بعد از زحمات فراوان فعال و به بانک ملی واگذار شد.

وی افزود: فاز دوم این مجموعه اجرایی شده و برنامه زمان‌بندی فازهای بعدی این واحد نیز گرفته‌شده تا اجرایی شود، در حال حاضر نیز 130 نفر در این واحد مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرنگار نوش آلاین محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت سه شنبه این هفته  در بازدید از صنایع غذایی گهر دورود به مشکلات واحدهای تولید آب بسته بندی اشاره جالبی داشت. وی اظهار کرد: این واحد تولیدکننده پت و آب معدنی است. با توجه به شرایط فعلی واحدهای پت‌سازی و فعال در این زمینه با مشکلاتی برای تهیه مواد اولیه خود مواجه شدند. در همین راستا ستاد اقتصادی تشکیل شد و قرار است طی روزهای آینده شرایطی به وجود آید که مواد مورد نیاز این واحدها در بورس عرضه شود. با این کار نیازمندان اصلی این مواد می‌توانند در بورس ماده مورد نیاز خود را با قیمتی معقول و مناسب تهیه کنند.

دغدغه‌های فعالان صنایع غذا و نوشیدنی  
این اظهارات وزیر صنعت ۲ روز پس از آن بیان شد که با دستور ستاد اقتصادی دولت محدودیت در سقف رقابت محصولات پتروشیمی‌برداشته شده است. این تصمیم بازتاب‌های متفاوتی داشت از جمله اینکه پیمان فروهر دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی کشور اعلام کرد که  آزاد سازی سقف رقابت محصولات پتروشیمی‌دلالان را حذف نمی‌کند زیرا ۹۰ درصد تولیدکنندگان آب معدنی سهیمه‌ای در بورس ندارند.

برخی کارشناسان هم اعلام کردند که تاثیر مثبت یا منفی این تصمیم در گروی نحوه اجرای آن است و چنانچه الزامات آن رعایت شود باعث سالم‌سازی بازار می‌شود، درغیر این صورت احتمال تخریب بازار نیز وجود دارد.

در نهایت برخی فعالان بخش خصوصی هم بر این باورند که با وجود این تصمیم هم دلالان در چند هفته آینده با تزریق پول و خرید بالاتر نرخ محصولات پتروشیمی‌را کماکان بالا نگه می‌دارند. به هرحال باید منتظر ماند و دید وعده ای که وزیر صنعت در لرستان به فعالان صنعت غذا و نوشیدنی داده است در چند روز آینده عملی خواهد شد یا خیر.


ارتباط با ما

جهت ارایه انتقاد، پیشنهاد و نقطه نظرات خود از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا پیام خود را وارد کنید

عضویت در خبرنامه

با ثبت پست الکترونیکی خود عضو خبرنامه شوید.